Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till servicekontor och butiker samt Coop Norrbottens organisation

Servicekontor

Besöksadress: Storhedsvägen 1F, Luleå
Postadress: Coop Norrbotten Box 858, 971 26 Luleå
Telefonväxel: 010-747 40 00
Coop Kundservice
Kundservice: kundservice@coopnorrbotten.se 
Medlemsärenden: medlem@coopnorrbotten.se
Medlemsärenden: 0771-17 17 17
Kundfakturering: 010-747 43 42
Faktureringsadress: Coop Norrbotten Box 311, 737 26 FAGERSTA
PDF-fakturor via e-post: faktura@coopnorrbotten.se                 
Leverantörsfaktura kontakt: 010-747 43 14, 010-747 43 40, 010-747 43 24
Postgiro: 67618-9
Bankgiro: 264-4227
Organisationsnummer: 797000-0944

Butiker och stormarknader

Butiker och stormarknader
Mail till personer: förnamn.efternamn@coopnorrbotten.se

För information om Coop Norrbottens verksamhet

Vd
Peter Fjällborg
010-747 42 02, 070-212 68 76
peter.fjallborg@coopnorrbotten.se
HR-chef/Informationschef
Mats Olausson
010-747 43 49, 070-317 65 53
mats.olausson@coopnorrbotten.se
   

Affärsledning

 
Vd
Peter Fjällborg
peter.fjallborg@coopnorrbotten.se
010-747 42 02, 070-212 68 76
HR-chef/Informationschef
Mats OIausson
mats.olausson@coopnorrbotten.se
010-747 43 49, 070-317 65 53
Ekonomichef
Mats Rönnqvist
Mats.Ronnqvist@coopnorrbotten.se
070-618 48 33
Försäljningschef/marknadschef
Stefan Axelsson
stefan.axelsson@coopnorrbotten.se
010-747 43 34
Regionschef
Glenn Strandberg
glenn.strandberg@coopnorrbotten.se
010-747 42 03, 070-560 44 90
Regionschef
Per Olofsson
per.olofsson@coopnorrbotten.se
010-747 43 32, 072-544 51 67
Fastighetschef/
butiksutvecklingschef
Eva Pettersson
eva.pettersson@coopnorrbotten.se
010-747 43 12, 070-303 71 01
IT-chef/
verksamhetsutvecklingschef
Per-Ola Björfot
per-ola.bjornfot@coopnorrbotten.se
010-747 43 20, 070-583 71 73

Styrelse

Jesper Josbrant, Luleå ordförande
jesper.josbrant@coopnorrbotten.se
070-5184835
Carina Sammeli, Luleå
csammeli@yahoo.se
073-074 38 11
Per-Erik Baas, Kiruna 1:e vice ordförande
Per-Erik.Baas@coopnorrbotten.se
070-562 25 93
Björn Lagerkvist, Luleå 2:a vice ordförande
bjorn@lagerkvist.eu
0920-261 170, 070-537 05 05
Kent Bodlund, Kalix
kent.bodlund@icloud.com
0923-214 10, 070-559 09 51
Annika Fredriksson, Boden
annikafredrixon1@gmail.com
070-512 23 46
Kristina Jonsson, Luleå
kikki.jonsson@telia.com
070-327 82 28
Maria Olsson, Kiruna
maria.olsson@tagakonsult.se
070-359 71 81
Kjell Degerman, Gällivare
kjell.degerman@adviva.se
070-295 92 80
Mattias Gustafsson, fackl. repr.
mattias.gustafsson@coopnorrbotten.se
070-678 28 68
Peter Fjällborg, Vd
peter.fjallborg@coopnorrbotten.se
010-74 74 202, 070-212 68 76
Yvonne Berg, pers. repr.
yvonne.berg@coopnorrbotten.se
070-395 64 45
Barbro Karlsson, facklig repr. ers.
Barbro.Karlsson@coopnorrbotten.se
073-088 77 28

Lisbeth Utterström, pers. repr. ers. lisbeth.utterstrom@coopnorrbotten.se 070-729 01 24

 

Mats OIausson, sekreterare mats.olausson@coopnorrbotten.se 010-747 43 49, 070-317 65 53

Foto: Per Pettersson ska anges vid publicering 

 

 Ägarombud Coop Norrbotten

 

   
   

För att förbättra och anpassa ditt besök använder vi cookies. Fortsätter du härifrån innebär det att du accepterar att cookies används. Läs mer om cookies