Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till servicekontor och butiker samt Coop Norrbottens organisation

Servicekontor

Besöksadress: Storhedsvägen 1F, Luleå
Postadress: Coop Norrbotten Box 858, 971 26 Luleå
Telefonväxel: 010-747 40 00
Coop Kundservice
Kundservice: kundservice@coopnorrbotten.se 
Medlemsärenden: medlem@coopnorrbotten.se
Medlemsärenden: 0771-17 17 17
Kundfakturering: 010-747 43 42
Faktureringsadress: Coop Norrbotten Box 311, 737 26 FAGERSTA
Leverantörsfaktura kontakt: 010-747 43 14, 010-747 43 40, 010-747 43 24
Postgiro: 67618-9
Bankgiro: 264-4227
Organisationsnummer: 797000-0944

Butiker och stormarknader

Butiker och stormarknader, klicka här
Mail till personer
förnamn.efternamn@coopnorrbotten.se

För information om Coop Norrbottens verksamhet

Vd
Peter Fjällborg
010-747 42 02, 070-212 68 76
peter.fjallborg@coopnorrbotten.se
HR-chef/Informationschef
Mats Olausson
010-747 43 49, 070-317 65 53
mats.olausson@coopnorrbotten.se
   

Affärsledning

 
Vd
Peter Fjällborg
peter.fjallborg@coopnorrbotten.se
010-747 42 02, 070-212 68 76
HR-chef/Informationschef
Mats OIausson
mats.olausson@coopnorrbotten.se
010-747 43 49, 070-317 65 53
Tf ekonomichef
Carina Hedlund
carina.hedlund@coopnorrbotten.se
070-300 66 26
Försäljningschef/marknadschef
Stefan Axelsson
stefan.axelsson@coopnorrbotten.se
010-747 43 34
Regionschef
Glenn Strandberg
glenn.strandberg@coopnorrbotten.se
010-747 42 03, 070-560 44 90
Regionschef
Per Olofsson
per.olofsson@coopnorrbotten.se
010-747 43 32, 072-544 51 67
Fastighetschef/
butiksutvecklingschef
Eva Pettersson
eva.pettersson@coopnorrbotten.se
010-747 43 12, 070-303 71 01
IT-chef/
verksamhetsutvecklingschef
Per-Ola Björfot
per-ola.bjornfot@coopnorrbotten.se
010-747 43 20, 070-583 71 73 

Styrelse

Eva Quist, Arjeplog ordförande
eva.quist@arjeplog.com
0961-202 60, 070-395 67 23
Peter Fjällborg
peter.fjallborg@coopnorrbotten.se
010-74 74 202, 070-212 68 76 
Per-Erik Baas, Kiruna 1:e vice ordförande
Per-Erik.Baas@coopnorrbotten.se
070-562 25 93
Björn Lagerkvist, Luleå 2:a vice ordförande
bjorn@lagerkvist.eu
0920-261 170, 070-537 05 05
Kent Bodlund, Kalix
kent.bodlund@icloud.com
0923-214 10, 070-559 09 51
Lennart Heldin, Jokkmokk
lennart.hedlin@gmail.com
0971-340 28, 070-339 47 42
Malin Lindqvist, Gällivare
m_lindqvist@icloud.com
070-233 40 90
Inga-Lill Sannelind, Gällivare
il.s@telia.com
0970-140 55, 070-662 41 66 
Kjell Degerman, Gällivare
kjell.degerman@adviva.se
070-295 92 80 
Yvonne Berg, pers. repr.
yvonne.berg@coopnorrbotten.se
070-395 64 45 
Lisbeth Utterström, pers. repr. ers.
lisbeth.utterstrom@coopnorrbotten.se
070-729 01 24  
Mattias Gustafsson, fackl. repr.
mattias.gustafsson@coopnorrbotten.se
070-678 28 68   
Barbro Karlsson, facklig repr. ers.
Barbro.Karlsson@coopnorrbotten.se
073-088 77 28 
Mats OIausson, sekreterare
mats.olausson@coopnorrbotten.se
010-747 43 49, 070-317 65 53