För att förbättra och anpassa ditt besök använder vi cookies. Fortsätter du härifrån innebär det att du accepterar att cookies används. Läs mer om cookies

Ägarombud Coop Norrbotten

Kontakt med ägarombud: agarombud@coopnorrbotten.se

Arjeplog kommun

Coop Arjeplog

Ann-Christin Jakobsson
   

Arvidsjaur kommun

Coop Arvidsjaur

Ann-Kristin Lindkvist
   

Boden kommun

Stora Coop Boden

Robert Andersson

Madeleine Lindvall

Ersättare:
Christer Enberg

Coop Sveafältet

Birgitta Åström

 

Ersättare:
Lars-Gunnar Häggström

 
Coop Harads


Monica Falegren

 

 

Gällivare kommun

Stora Coop Gällivare


Åsa Järleros


Lars.Erik Sandvärn
 
Coop Gällivare Centrum

Lisbeth Nilsson-Nirlén

Ersättare:
Roland Nirlen

 
 
     
Coop Gällivare Luleåvägen
Saknas    

Haparanda kommun

Coop Haparanda    


Ann-Kristin Myllymäki

Ersättare:
Agneta Franzén

 

 

Jokkmokk kommun    

Coop Jokkmokk


Svea Karlsson

 

Ersättare:
Wivi-Anne Mulk

 
Coop Vuollerim

Kristin Amundsen
   

Kalix kommun

Stora Coop Kalix


Anton Wallin


Anette Wernersson

Ersättare:
Elisabeth Nyman

Coop Sangis

Erling Lundh
   

Kiruna kommun

Stora Coop Kiruna

Lotta Eriksson



Mats Niemi

 
Coop Föraregatan

Harry Pohjanen 



 
Coop Katterjåkk    
Vakant    
Coop Lappgatan    

Kaija Lehtomäki

   
Coop Trädgårdsgatan

Monica Sirén
   
Coop Jukkasjärvi

Stina Holmberg
   
Coop Svappavaara

Markus Barsk

   
Coop Vittangi

Yana Mangi
   

Luleå kommun

Stora Coop Storheden

Inger Olofsson

Maria Ahlbäck

Ersättare:
Anders Lagerkvist

Stora Coop Örnäset

Gun Åberg

Leif Wikman
 
Coop Bergnäset

Kristina Karlsson

   
Coop Björkskatan

Hanna Sundqvist

Ersättare:
Anna Svahn-Eriksson

 
Coop Loet

 
Rolf Kjell

   
Coop Mjölkudden

Karin Åberg

 

Ersättare:
Anders Vikström

 
Coop Råneå

 Anders Palmblom

Ersättare:
Göran Johansson

 

Coop Varvet

   

Saknas

   

Pajala kommun

Coop Pajala   

Birger Skarpsvärd 

   

Piteå kommun   

Stora Coop Piteå   


Massoud Sari-Aslani 


Lena Jarlblad

 
Coop Munksund


Sara Edvardsson

 
Ersättare:
Monika Lundkvist

 
Coop Rosvik

 Britt Nordström

Ersättare:
Marianne Muschow

 
Coop Öjebyn
 Saknas    
Coop Norra Ringen    
Gunnel Sandlund    

Älvsbyn kommun

Coop Älvsbyn

Jan-Erik Lindmark





Ersättare:
Elaine Nyberg

 

Överkalix kommun

Coop Överkalix

Karin Kvist

 

Ersättare:
Gunilla Suikki

 

Övertorneå kommun

Coop Övertorneå

Kerstin Vanhaniemi


Ersättare:
Roland Björkén