För att förbättra och anpassa ditt besök använder vi cookies. Fortsätter du härifrån innebär det att du accepterar att cookies används. Läs mer om cookies

Ditt ägarombud

Ägarombudsvalet 2020 är över. Här kan du se vem som blev ägarombud och ersättare i just din butik.

JÄMTLAND

Coop Brunflo
Ägarombud: Johnny Wiktorsson
Ersättare: Ingemar Jonsson

Coop Bräcke
Vakant

Coop City Östersund
Ägarombud: Sven Graff
Ersättare: Lennart Larsson

Coop Frösön
Ägarombud: Mona Modin Tjulin
Ersättare: Ida Kruth

Coop Funäsdalen
Vakant

Coop Hammarstrand
Ägarombud: Jim Salomonsson
Ersättare: Sören Pettersson

Coop Järpen
Ägarombud: Per-Göran Skoog

Coop Extra Storlien
Vakant

Coop Strömsund
Ägarombud: Suzanne Haglund
Ersättare: Eva Jonsson

Coop Sveg
Ägarombud: Christer Nordqvist

Coop Torvalla
Ägarombud: Victoria Eberson
Ersättare: Nils Sandqvist

Coop Åre
Ägarombud: Mathias Ekstrand

Stora Coop Östersund
Ägarombud: Anette Hamberg Högström
Ersättare: Ivan Englund

 

VÄSTERBOTTEN NORRA

Coop Bureå
Ägarombud: Siv Jalonen

Coop Burträsk
Ägarombud: Gunnel Wännström
Ersättare: Tomas Andersson

Coop Byske
Ägarombud: Gunnel Ek

Coop Erikslid
Ägarombud: Christer Norde
Ersättare: Annica Simonsson

Coop Jörn
Vakant

Coop Lövånger
Ägarombud: Monica Björklund

Coop Norsjö
Ägarombud: Anders Björk

Stora Coop Skellefteå
Ägarombud: Bo Lidman

Coop Ursviken
Vakant

Coop Ånäset
Ägarombud: Christine Stefferud

VÄSTERBOTTEN SÖDRA

Coop Bjurholm
Ägarombud: Ulla-Stina Eriksson
Ersättare: Agneta Olsson

Coop City Umeå
Ägarombud: Maria Brännström Sundin
Ersättare: Susan Ödling

Coop Ersboda
Ägarombud: Jan-Erik Vahlström

Stora Coop Ersboda
Ägarombud: Arne Müller
Ersättare: Ann-Marie Lindgren

Coop Grisbacka
Ägarombud: Margaretha Wikström
Ersättare: Bo Johansson

Coop Haga Umeå
Ägarombud: Ellen Grahn
Ersättare: Annalisa Rådeström

Coop Holmsund
Ägarombud: Sune Näslund
Ersättare: Karin Berntsson

Coop Hörnefors
Ägarombud: Ola Andersson
Ersättare: Frank Lars Jörgen Åhlén

Coop Mariehem
Ägarombud: Charlotte Lundkvist

Coop Nordmaling
Ägarombud: Bertil Johansson
Ersättare: Larsolof Lindberg

Coop Robertsfors
Ägarombud: Eva Jonasson

Coop Röbäck
Ägarombud: Gunnar Sjölander

Coop Teg
Ägarombud: Lisa Sjöström

Stora Coop Tomtebo
Ägarombud: Britt-Inger Odén
Ersättare: Staffan Lageholm

Coop Vindeln
Ägarombud: Carina Byström Nuft

Coop Vännäs
Ägarombud: Hans Lindberg

Coop Vännäsby
Vakant

Coop Ålidhem
Ägarombud: Ola Thunstedt
Ersättare: Sonja Forsberg

 

LAPPLAND SÖDRA

Coop Dikanäs
Vakant

Coop Dorotea
Vakant

Coop Gunnarn
Ägarombud: Åsa Blomqvist
Ersättare: Lisbeth Isaksson

Coop Lycksele
Ägarombud: Ulla-Britt Renman
Ersättare: Jörgen Jakobsson

Coop Malå
Ägarombud: Hervor Johansson

Coop Sorsele
Ägarombud: Bodil Stenlund

Coop Storuman
Ägarombud: Ginna Härgestam

Coop Tärnaby
Ägarombud: Lena Drangel

Coop Vilhelmina
Ägarombud: Annmari Jonsson

Coop Åsele
Ägarombud: Elsa Nilsson
Ersättare: Ann-Kristin Skoglund

 

ÅDALEN

Coop Bollstabruk
Ägarombud: Agneta Stenström
Ersättare: Gudrun Wiklund

Coop Brunne
Ägarombud: Birgitta Rönnqvist
Ersättare: Björn Forsberg

Stora Coop Härnösand
Ägarombud: Tore Sowell
Ersättare: Solveig Hörnfeldt

Coop Kramfors
Ägarombud: Maria Larsson
Ersättare: Anders Ångman

Coop Näsåker
Ägarombud: Ann-Kristin Borin
Ersättare: Inger Håkansson

Coop Sollefteå
Ägarombud: Kristina Hagelberg
Ersättare: Marianne Höglin

Coop Tullporten
Ägarombud: Lina Dahlbom
Ersättare: Thomas Sundqvist

Coop Ullånger
Ägarombud: Karin Eliasson
Ersättare: Åke Söderberg

MEDELPAD

Coop Bergsåker
Ägarombud: Jan Lahti

Coop Fränsta
Ägarombud: Veronica Mohlin
Ersättare: Carina Borg

Coop Granlo
Ägarombud: Mats Olsson
Ersättare: Mats Westling

Coop Nacksta
Ägarombud: Malin Söderstjerna-Ersson
Ersättare: Lars-Olof Boström

Coop Haga Sundsvall
Ägarombud: Stig Löf
Ersättare: Roland Grafström

Stora Coop Sundsvall
Ägarombud: Inger Nyhman
Ersättare: Roger Nylander

Coop Timrå
Ägarombud: Lena Hallin
Ersättare: Magnus Sjöstedt

Coop Torpshammar
Ägarombud: Päivi Lindbom
Ersättare: Kristin Blom Sjögren

Coop Ånge
Ägarombud: Birgitta Bolin
Ersättare: Lennart Berggren

ÖRNSKÖLDSVIK

Coop Björna
Ägarombud: Susanne Grundström
Ersättare: Emelie Gille Karlsson

Coop Bredbyn
Ägarombud: Christine Persson
Ersättare: Barbro Tällberg

Coop Gullänget
Ägarombud: Åsa Sångberg
Ersättare: Inger Söderström

Coop Hörnett
Ägarombud: Anders Löfqvist
Ersättare: Gudrun Nygren

Coop Köpmanholmen
Ägarombud: Elisabeth Norén
Ersättare: Tereza Mills

Coop Mellansel
Ägarombud: Marina Håkansson
Ersättare: Linda Nordin

Coop Själevad
Ägarombud: Karin Forsberg
Ersättare: Christina Strömberg

Coop Skorped
Ägarombud: Annika Kristoffersson

Coop Trehörningsjö
Ägarombud: Lena Forsman
Ersättare: Monika Sjöqvist

Stora Coop Örnsköldsvik
Ägarombud: Susanne Silverkraft
Ersättare: Lars Silverlöv