Butiker på Gotland

Här hittar du information om våra butiker, deras öppettider och kontaktuppgifter

Klicka på butikens namn för öppettider mm...

Stora Coop Visby

Vi har ett stort sortiment av det mesta du behöver i vardagen.

Med en stor Delikatess- och Cateringavdelning med kunnig personal hjälper vi dig hitta det lilla extra till vardagen eller festen. Bageri och Catering finns under samma tak och du kan beställa din matkasse eller handla genom Cooponline från oss.
Välkommen!

Tel: 010 - 747 31 10

Stormarknadschef: Markus Wahlgren
Mejl: markus.wahlgren@coopgotland.se

Coop Öster

Fräsch butik med stort sortiment, manuell Delikatessdisk samt salladsbar. Centralt belägen i Gallerian med nära till allt i Visby Östercentrum.
Välkommen!

Tel: 010 - 747 30 30
Butikschef: Mattias Gardell
Mejl: mattias.gardell@coopgotland.se

Coop Gråbo

Tel: 010 - 747 30 80

Butikschef: Jonas Lindqvist
Mejl: jonas.lindqvist@coopgotland.se

Coop Klintehamn

Tel: 010 - 747 30 50

Butikschef: Magnus Sjöberg
Mejl: magnus.sjoberg@coopgotland.se

Coop Romakloster

Tel: 010 - 747 30 90

Butikschef: Kim Wiklund
Mejl: kim.wiklund@coopgotland.se

Coop Ljugarn

Mitt i centrala Ljugarn hittar ni den charmigaste och minsta Coopbutiken på ön.

Trots vår yta har vi det mesta du behöver för att lyckas med veckans middagar.

Välkommen till oss önskar den glada och trevliga personalen!

Tel: 010 - 747 31 00

Butikschef: Carina AspnorMejl: carina.aspnor@coopgotland.se

Coop Hemse

Tel: 010 - 747 30 20

Butikschef: Tina Hallqvist
Mejl: tina.hallqvist@coopgotland.se

Coop Lärbro

Tel: 010 - 747 30 60

Butikschef: Erik Nyrot
Mejl: erik.nyrot@coopgotland.se

Coop Slite

Härlig butik på landet som lägger stort fokus på dig som kund och dina behov, såväl till fest som vardag!

Vi har en stor salladsbar med generösa öppettider.
Varmt välkomna!

Tel: 010 - 747 30 70
Butikschef: Mattias Andersson
Mejl: mattias.andersson@coopgotland.se