Butiker på Gotland

Här hittar du information om våra butiker, deras öppettider och kontaktuppgifter

Klicka på butikens namn för öppettider mm...

 

Bild på Markus Wahlgren

Stora Coop Visby

Vi har ett stort sortiment av det mesta du behöver i vardagen.

Med en stor Delikatess- och Cateringavdelning med kunnig personal hjälper vi dig hitta det lilla extra till vardagen eller festen. Bageri och Catering finns under samma tak och du kan beställa din matkasse eller handla genom Cooponline från oss.
Välkommen!

Tel: 010 - 747 31 10

Stormarknadschef: Markus Wahlgren
Mejl: markus.wahlgren@coopgotland.se
   
 

BIld på Mattias Gardell

Coop Öster

Fräsch butik med stort sortiment, manuell Delikatessdisk samt salladsbar. Centralt belägen i Gallerian med nära till allt i Visby Östercentrum.
Välkommen!

Tel: 010 - 747 30 30

Butikschef: Mattias Gardell
Mejl: mattias.gardell@coopgotland.se

   
 

Coop Gråbo

Tel: 010 - 747 30 80

Butikschef: Mattias Gardell
Mejl: mattias.gardell@coopgotland.se

   
 

Bild på Magnus Sjöberg

Coop Klintehamn

Tel: 010 - 747 30 50

Butikschef: Magnus Sjöberg
Mejl: magnus.sjoberg@coopgotland.se
 

Bild på Emilia Johansson

Coop Roma

Den lilla butiken med det stora hjärtat.

Efter totalrenoveringen 2021 kan vi nu erbjuda dig en ljus och inspirerande butik som har allt från nygräddat bröd till fredagsmys.

Välkommen in till oss på Coop Roma -Alltid med vägen!

Tel: 010 - 747 30 90

tf Butikschef: Emilia Johansson
Mejl: emilia.johansson@coopgotland.se

   
 

Coop Ljugarn

Bild på Carina AspnorBild på Europeiska Jordbruksfonden

Mitt i centrala Ljugarn hittar ni den charmigaste och minsta Coopbutiken på ön.

Trots vår yta har vi det mesta du behöver för att lyckas med veckans middagar.

Välkommen till oss önskar den glada och trevliga personalen!

Tel: 010 - 747 31 00

Butikschef: Carina Aspnor
Mejl: carina.aspnor@coopgotland.se

 

Bild på Tina HallqvistCoop Hemse

Tel: 010 - 747 30 20

Butikschef: Tina Hallqvist
Mejl: tina.hallqvist@coopgotland.se

   
 

Bild på Erik NyrotCoop Lärbro

Tel: 010 - 747 30 60

Butikschef: Erik Nyrot
Mejl: erik.nyrot@coopgotland.se

   
 

Bild på Mattias AnderssonCoop Slite

Härlig butik på landet som lägger stort fokus på dig som kund och dina behov, såväl till fest som vardag!

Vi har en stor salladsbar med generösa öppettider.
Varmt välkomna!

Tel: 010 - 747 30 70
Butikschef: Mattias Andersson
Mejl: mattias.andersson@coopgotland.se

Coop Gotland

GOTLANDS GOTLÄNDSKASTE BUTIKER