Kontakta Coop Väst

Butikerna

Fakta om varje butik hittar du enklast genom att skriva in önskad ort och välja "butik - sök" i sökfunktionen överst på sidan. I faktarutan här intill finns en länk till en PDF-fil med en översikt över alla våra butiker.

Servicekontoret

Postadress:
Coop Väst
Box 780
451 26 Uddevalla

Besöksadress: Kurödsvägen 9, 451 55 Uddevalla

Servicekontoret
010-747 00 00, info@coopvast.se

Ekonomiavdelningen                                                                                                                 ekonomi@coopvast.se

Medlemstjänst
0771-17 17 17

Ronnie Wångdahl, vd
010-747 00 01, ronnie.wangdahl@coopvast.se

Ann-Britt Klingzell, ekonomichef
010-747 00 50, ann-britt.klingzell@coopvast.se

Fredrik Almér, fastighetschef
010-747 00 83, fredrik.almer@coopvast.se

Peter Nordman, drift- & försäljningsansvarig
010-747 00 70, peter.nordman@coopvast.se

Karl Nygren, personalchef                                                                                                                                  010-747 00 30, karl.nygren@coopvast.se

Fredrik Fast, regionchef  Nord
010-747 00 61, fredrik.fast@coopvast.se

Jesper Friman, regionchef Öst,
010-747 00 04, jesper.friman@coopvast.se

Lena Filhage,regionchef                                                                                                                                            010-747 00 60, lena.filhage@coopvast.se

Jesper Ringborg, regionchef Stora Coop                                                                                                    010-747 00 05, jesper.ringborg@coopvast.se

Olle Pettersson, Online ansvarig, region Franschise
010-747 00 62, olle.pettersson@coopvast.se

Håkan Eklöf, regionchef Coop Prisvärt
010-747 00 63, hakan.eklof@coopvast.se

Maria Johnsson, regionchef Göta Syd                                                                                                               0470-315 23, maria.johnsson@kfgota.se

Rolf Johnsson, regionchef Göta Mitt                                                                                            

0470-315 25, rolf.johnsson@kfgota.se

Daniel Andersson, regionchef Göta Nord                                                                                                  0470-312 65, daniel.andersson@kfgota.se