Kontakta Coop Väst

Butikerna

Fakta om varje butik hittar du enklast genom att skriva in önskad ort och välja "butik - sök" i sökfunktionen överst på sidan.

Servicekontoret

Postadress:
Coop Väst
Box 780
451 26 Uddevalla

Besöksadress: Kurödsvägen 9, 451 55 Uddevalla

Servicekontoret
010-747 00 00, info@coopvast.se

Ekonomiavdelningen                                                                                                                 ekonomi@coopvast.se

Medlemstjänst
0771-17 17 17

Ronnie Wångdahl, VD
010-747 00 01, ronnie.wangdahl@coopvast.se

Petter Nyström, Tf Ekonomichef
010-747 00 55, petter.nystrom@coopvast.se

Hans-Erik Börjes, Tf Fastighetschef
010-747 00 03, hans-erik.borjes@coopvast.se

Peter Nordman, Försäljning- och Driftchef
010-747 00 70, peter.nordman@coopvast.se

Karl Nygren, HR Chef
010-747 00 30, karl.nygren@coopvast.se

Ann Sandberg, Säkerhetschef
010-747 00 20, ann.sandberg@coopvast.se

Jesper Ringborg, Affärsområdeschef Försäljning
010-747 00 05, jesper.ringborg@coopvast.se

Anders Ahl, Affärsområdeschef Drift
010-747 00 72, anders.ahl@coopvast.se

Olle Pettersson, Online & Digitalt
010-747 00 62, olle.pettersson@coopvast.se