
Maskindisktabletter All-in-1 Lemon
Sun. 40 PC.
Pris 89 kronor och 95 öre styck, Jämförpris 2 kronor och 25 öre styck
Varning
Orsakar allvarlig ögonirritation.
Innehåller Substilisin. Kan orsaka en allergisk reaktion.
Skyddsangivelse
Förvaras oåtkomligt för barn.
VID KONTAKT MED ÖGONEN: Skölj försiktigt med vatten i flera minuter. Ta ur eventuella kontaktlinser om det går lätt. Fortsätt att skölja.
Vid bestående ögonirritation: Sök läkarhjälp.
Innehåll
Dosering & användning
- Placera tabletten i doseringsfacket och stäng. Undvik att hantera tabletten med våta händer. - Välj ett program med låg temperatur (45°C eller 50°C), fyll hela maskinen och dosera inte mer än enligt anvisning för att minimera energi- och vattenanvändande och minska vattenföroreningar. - Inget behov av att addera maskindisksalt och spolglans: dessa funktioner täcks av tabletten. För mycket hårt vatten (>35°FH) rekommenderas att tillsätta SUN maskindisksalt. - Rengör spolarmarna regelbundet och se till att de kan rotera fritt. - Diska endast gods som tål att diskas i maskin – inte trä, silver, aluminium, tenn, koppar, antikviteter, handmålad keramik samt vissa typer av plast. - För bästa resultat, stäng alltid förpackningen efter varje användning och förvara tabletterna åtskilt från värme och fukt.
Förvaring
Förvaras vid högst 40°C
Frankrike
Övrigt
EAN kod: 8720181495038
Konsumentkontakt
Unilever Sverige AB, Box 1056, 171 22 Solna
Telefon: Tfn: 020-78 00 44
Hemsida: www.unilever.com
Övrig information
Vi på Coop gör vårt bästa för att alltid ge Dig rätt produktinformation. Över tid kan det ske mindre förändringar av innehållet. Vi vill därför vänligen påminna Dig om att före användning kontrollera produktinformationen på produktens förpackning. Det här är så klart särskilt viktigt om Du av någon anledning vill undvika vissa ingredienser eller ämnen.
