Hoppa över meny

Fri frakt vid större köp.

Din varukorg är tom
Vy över Min Frukt Smoothie Äpple & Päron 6 Mån 90 G NESTLÉ

Min Frukt Smoothie Äpple & Päron 6 Mån

NESTLÉ. 90 G.

Erbjudande 3 för 28 kronor, Erbjudande jämförpris 103 kronor och 67 öre per kilo, Ordinarie pris 10 kronor och 88 öre styck, Ordinarie jämförpris 120 kronor och 89 öre per kilo

Min Frukt Äpple Päron är ett snabbt och lätt mellanmål som består av äpplen och päron. Klämpåsen har en fin smak av friska äpplen och milda päron. Den är super att ta med när ni är på språng, eller att ge som en nyttig och god efterrätt. Lämplig för barn från 6 månader till 3 år.

Innehåll

Ingredienser: Eple-/Æble-/Äpplepuré (70%), pære-/päronpuré (30%), vitamin C.

Dosering & användning

Kläm direkt på en sked. Matning med sked är viktigt för ditt barns utveckilng. Barn äldre än 12 månader kan konsumera produkten direkt från påsen. VIKTIGT: Lämna inte barnet med förpackningen utan uppsikt och se till att kapsylen är utom räckhåll. Använd inte produkten om korken eller påsen är skadad.

Förvaring

Förvaring och hållbarhet: Oöppnad förpackning kan förvaras i rumstemperatur. Öppnad i kylskåp högst 1 dygn. Förpackad i skyddande atmosfär.

Polen

Övrigt

EAN kod: 7613033881824

Konsumentkontakt

Nestlé Sverige AB, Box 7173, 250 07 Helsingborg

Telefon: 020-29 92 00

E-post: barnmatsforum@se.nestle.com

Övrig information

Vi på Coop gör vårt bästa för att alltid ge Dig rätt produktinformation. Över tid kan det ske mindre förändringar av innehållet. Vi vill därför vänligen påminna Dig om att före användning kontrollera produktinformationen på produktens förpackning. Det här är så klart särskilt viktigt om Du av någon anledning vill undvika vissa ingredienser eller ämnen.

Näringsvärde per 100 g

Innehåll
100 g
Energi
226 kJ
Energi
54 kcal
Fett
0,2 g
Varav mättat fett
0 g
Kolhydrat
12 g
Varav sockerarter
11 g
Fiber
1,7 g
Protein
0,3 g
Salt
< 0 g
Vitamin C
10 mg

Övrig information

Vi på Coop gör vårt bästa för att alltid ge Dig rätt produktinformation. Över tid kan det ske mindre förändringar av innehållet. Vi vill därför vänligen påminna Dig om att före användning kontrollera produktinformationen på produktens förpackning. Det här är så klart särskilt viktigt om Du av någon anledning vill undvika vissa ingredienser eller ämnen.

Andra tittade också på

  • Smoothie Äpple, banan, jordgubb, hallon & svartvinbär 6 Mån Eko
  • Min Frukt Smoothie Äpple, banan & jordgubb 6 Mån
  • Min Frukt Smoothie Äpple & hallon 6 Mån
  • Fruktstång Blåbär 12 Mån
  • Min Frukt Smoothie Min Äpple, blåbär & banan 6 Mån
  • YogoFrukt Banan & jordgubb 2,6% 4-pack
  • Fruktstång Havre & Mango 12 Mån
  • Smoothie Äpple, aprikos, persika, mango & banan Eko
  • Smoothie med Äpple, persika & banan 6 Mån Eko
  • Smoothie Päron, kiwi & banan Eko
  • Smoothie Äpple, banan & mango 6 Mån Eko
  • Fruktmums Päron 6 Mån
  • Smoothie Päron, banan & jordgubb 6 Mån Eko
  • Yummies Hallon 1-3 år
  • Fruktmums Jordgubb 6 Mån
  • Yummies Mango 1-3 år
Min Frukt Smoothie Äpple & Päron 6 Mån - NESTLÉ - Coop