Coop Norrbotten organisation

 Affärsledning 

 

Vd
Peter Fjällborg
peter.fjallborg@coopnorrbotten.se
010-747 42 02, 070-212 68 76

Peter Fjällborg

HR-chef/Informationschef
Mats OIausson
mats.olausson@coopnorrbotten.se
010-747 43 49, 070-317 65 53 

Mats Olausson

Ekonomichef
Nina Stokke
nina.stokke@coopnorrbotten.se
070-517 52 05

Nina Stokke

Marknadschef
Stefan Axelsson
stefan.axelsson@coopnorrbotten.se
010-747 43 34

Stefan Axelsson

Regionschef
Glenn Strandberg
glenn.strandberg@coopnorrbotten.se
010-747 42 03, 070-560 44 90

Glenn Strandberg

Regionschef
Per Olofsson
per.olofsson@coopnorrbotten.se
010-747 43 32, 072-544 51 67 

Fastighetschef
Eva Pettersson
eva.pettersson@coopnorrbotten.se
010-747 43 12, 070-303 71 01

Eva Pettersson

IT-chef
Per-Ola Björfot
per-ola.bjornfot@coopnorrbotten.se
010-747 43 20, 070-583 71 73 

Per-Ola Björfot

Styrelse

 

Eva Quist, Arjeplog ordförande
eva.quist@arjeplog.com
0961-202 60, 070-395 67 23

Eva Quist
Per-Erik Baas, Kiruna 1:e vice ordförande
Per-Erik.Baas@coopnorrbotten.se
070-562 25 93
Per-Erik Baas 
Björn Lagerkvist, Luleå 2:a vice ordförande
bjorn@lagerkvist.eu
0920-261 170, 070-537 05 05 
Björn Lagerkvist
Kent Bodlund, Kalix
kent.bodlund@icloud.com
0923-214 10, 070-559 09 51 
Kent Bodlund
Lennart Heldin, Jokkmokk
lennart.hedlin@gmail.com
0971-340 28, 070-339 47 42
Lennart Heldin 
Nils Rinander, Luleå
nils@rinander.se
0920-25 88 05, 070-563 14 16
Nils Rinander

Kjell Degerman, Gällivare
kjell@adviva.se
070-645 45 80

Kjell Degerman
Malin Lindqvist, Gällivare
m_lindqvist@icloud.com
070-233 40 90
Malin Lindqvist 

Inga-Lill Sannelind, Gällivare
il.s@telia.com
0970-140 55, 070-662 41 66

Inga-Lill Sannelind 

Peter Fjällborg
peter.fjallborg@coopnorrbotten.se
010-74 74 202, 070-212 68 76

Peter Fjällborg
Mattias Gustafsson, fackl repr
mattias.gustafsson@coopnorrbotten.se
070-678 28 68 
Mattias Gustafsson
Yvonne Berg, personal repr
yvonne.berg@coopnorrbotten.se
070-395 64 45 
Yvonne Berg
Lisbeth Utterström, personalrepr ers
lisbeth.utterstrom@coopnorrbotten.se
070-729 01 24
 
Lisbeth Utterström
Barbro Karlsson, personal repr
Barbro.Karlsson@coopnorrbotten.se
073-088 77 28
Barbro Karlsson 
   
   

Butiker och stormarknader


Länk till butiker och stormarknader

 

 

 

Tillbaka till första sidan