Smält pralinerna med vätskan, (spara en bit till garnering) i en kastrull på svag värme. Låt svalna. Vispa grädden och blanda med den smälta chokladen.
Skeda upp moussen i två glas. Skär den sparade chokladpralinen i små bitar och garnera med dem. Halvera och gröp ur passionsfrukten över moussen och lägg på hallonen.
Tips:Du kan använda alltifrån After Eight till chokladkakor med mintsmak istället för just praliner.
= finns i Coops ekologiska sortiment
E-postadress är frivilligt och används endast i samband med anmäld kommentar.
Fält markerade med * är obligatoriska
* Obligatoriskt fält
Om du haft en inloggning på coopmedmera.se sedan tidigare så kan du logga in med ditt 12-siffriga person-nummer (19ÅÅMMDDXXXX) som användarnamn och ditt gamla lösenord.
Om du nyligen har skapat en inloggning loggar du in med det användarnamn och det lösenord som du valde då du skapade inloggningen.
Om du vill skapa inloggning väljer du Skapa inloggning.